LES Poland

W dniu 14 września 2012 r. Stowarzyszenie LES Poland we współpracy z kancelarią LDS Łazewski Depo i Wspólnicy miało przyjemność zorganizowania seminarium „Business w Chinach – jak zminimalizować zagrożenia w obszarze własności intelektualnej”. 

 

Celem seminarium było udzielenie odpowiedzi na pytania, jak Chińczycy postrzegają ochronę własności intelektualnej, jaki jest ich stosunek do wywiązywania się z warunków umów, a także, jaki jest wpływ kultury na postrzeganie przez nich wartości związanych z własnością intelektualną.  W trakcie seminarium nakreślono również fakty dotyczące patentowego boomu w Chinach, przedstawiono jakie znaczenie dla przedsiębiorców wchodzących na rynek chiński ma duża ilość lokalnych patentów, a także wyjaśniono, jak radzić sobie z chińskimi firmami, które używają swoich patentów w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej nad zagranicznymi rywalami.

 

Prelegentami w trakcie seminarium byli:

 

Pan Piotr Czerwiński – założyciel i manager grupy Henhao skupiającej się na rozwoju polsko-chińskich relacji, w tym udzielaniu wsparcia polskim przedsiębiorstwom, stowarzyszeniom i wszelkim instytucjom w budowaniu i utrzymywaniu relacji z partnerami chińskim.

Pan Dominik Błędzki – prawnik w Polsko – Chińskiej Izbie Gospodarczej, związany z Izbą od 4 lat odpowiedzialny za kontakty polskich firm z partnerami handlowymi w Chinach

Pan Elliot Papageorgiou – prawnik praktykujący między innymi w Anglii i Walii, Stanach Zjednoczonych i Australii. Z prawem własności intelektualnej związany zawodowo od roku 1995. Doradza międzynarodowym firmom w sprawach spornych i nie tylko dotyczących własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem strategii ochrony własności intelektualnej, sporów i dochodzenia swoich praw na gruncie IP w Chinach.

 

Więcej informacji o spotkaniu można znaleźć TUTAJ (informacja w języku polskim i języku angielskim). 

03LIS22
LESinar #9 - Jednolity Sąd Patentowy: czy wpłynie na sytuację polskich podmiotów?

W dniu 17 listopada 2022 r. o godz. 17 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu LESinars.    S...

10CZE22
LESinar #8 – Pracownicze prawa IP – jakie postanowienia warto dodać do umowy z pracownikiem?

W dniu 22 czerwca 2022 r. o godz. 17 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu LESinars.    Popro...

19KWI22
LESinar #7 - Aktualne doniesienia z EUIPO

W dniu 19 maja 2022 r. o godz. 17 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu LESinars.  Poprowadz...